Referencie

Referencie

Prečítajte si, ako nás hodnotia deti a ich rodičov. A pozrite si aj videa.


Našli sme si v BASICu svoj systém v učení.

Ema a Nina, 12 rokov

Do BASICu sme začali chodiť na základe toho, že sme mali problémy s čítaním, písaním, pochopením – výsledkom bol zlý prospech.

Po troch  mesiacoch sme sa zlepšili v čítaní, písaní a zlepšili sme sa v písaní diktátov. Našli sme si v BASICu svoj systém v učení. Čítame si nahlas, používame slovník a dokonca naše zlepšenie si všimol aj slovenčinár.

Ďakujeme za pokrok . mama Júlia. 


Dalo mu to veľa do života, ale aj do školy.

Damian, 7 rokov

S výučbou Damianka som veľmi spokojná, dalo mu to veľmi veľa do života, ale aj do školy. Pania učiteľka je veľmi milá, pozorná, kľudná a s Damiankom si veľmi dobre rozumie. Damian k nej veľmi rád chodí, vždy sa teší, čo nové sa naučí a čo mu prinesie nové a nové skúsenosti.

Je naozaj obdivuhodné, s akou trpezlivosťou a vášňou ho p. učiteľka učí, radosť sa na to pozerať.

Som veľmi spokojná. Monika Nováková


Prístup k učeniu a známky sa zlepšili hneď po nástupe do BASICu.

Matúš M., 12 rokov

Mamina: „Prihlásila som svojho syna Matúša do BASICu, lebo sa zhoršil v učení. Bol nepozorný, nevedel

sa sústrediť na učenie. Jeho prístup k učeniu a známky sa zlepšili hneď, ako tu začal chodiť.

Ďakujeme a budeme vás odporúčať ďalej!“ S.M.

Matúš: „Najskôr som si myslel, že sa mi do BASICu nebude chcieť chodiť ale povedal som si, že by mi to mohlo pomôcť.

Začalo ma to baviť. Doplnil som si medzery v slovenčine a už jej oveľa viac rozumiem. Na jednej strane sa teším, že teraz budem mať viac času pre seba, no na druhej strane som smutný, že už to tu končí. Bude mi za BASICom smutno. Bola tu sranda a na tieto chvíle budem ešte dlho spomínať.“ Matúš 


V škole nenapredovala a preto sme hľadali pomoc.

Saška

Centrum BASIC sme vyhľadali, pretože naša Saška v škole nenapredovala, mala odmietavý postoj k učeniu a najmä k čítaniu.

Individuálny a príjemný prístup, hravá forma a v príjemne prostredie Saške pomoholo. Na doučovanie chodila s radosťou. Každé jedno stretnutie ju viditeľne posunulo vpred, čo si všimla aj pani učiteľka v škole.

Saška teraz číta oveľa ľahšie, zlepšila sa aj v písaní, radšej chodí do školy ako pred časom, čítanie sama vyhľadáva a to sú všetko naše splnené očakávania.

Veľmi sa z toho tešíme a ďakujeme! Študijné centrum BASIC  môžem vrelo odporúčať.  F.E


Naučiť sa dá všetko.

Dlho som hľadala spôsob alebo techniku akou sa mám učiť so svojim synom Oliverom. Problémy začali už v prvej triede nie len s čítaním ale aj s písaním. Absolvovali sme aj špeciálno-pedagogické, psychologické, neurologické a kadejaké vyšetrenia. Všade mi hovorili váš syn je taký a taký. Treba s ním robiť toto a toto. Diagnostikovali mu ADD, dyslexiu, dysfóniu a dysortografiu.

Miroslava TomkováA tak sme to so synom začali skúšať. Učenie nám trvalo veľmi dlho. Učili sme sa každý deň. Bola to zaberačka nie len pre syna ale aj pre mňa. Nechuť k učeniu rástla na oboch stranách. Výsledky nášho snaženia sa ak skoro vôbec nedostavili alebo len minimálne. A tak sme postupne stratili aj motiváciu. Teraz je syn už siedmak. Keď som aj chcela si s ním sadnúť k učeniu, začal zúriť a už som s ním ani nepohla. Prospech v škole nám prudko klesal. Stále som si kládla otázku. Vari neexistuje metóda ako to všetko zvládnuť?

Raz som si v schránke našla letáčik z BASIC a vravím si skúsim to, zavolám, možno to pomôže. A dobre som spravila. Sama som absolvovala kurz Učenie ako sa učiť. Bola som veľmi spokojná. Teraz už nemusím syna nútiť, aby sa išiel učiť. Teraz mu poviem  „ Poď Olino, ideme sa pozrieť na školu“, len povie „Už idem mami“. J  Nezúri, nekričí. Neodchádza mi od učenia. Vydržíme sa učiť aj 2 hodiny v kuse. Je to pre nás zábava a veľa sa aj nasmejeme. Teraz nám to všetko trvá oveľa menej času a tým Olinovi zostáva viac času na jeho záujmy. Je spokojnejší a začal si viac veriť. Pochopil, že naučiť sa dá naozaj všetko. V škole sa objavili aj výsledky, takže je spokojný nie len on ale aj ja. Mám oveľa viac času učiť sa aj s mojou dcérou Alžbetkou a stihnúť aj veci v domácnosti. Ďakujem za to.  Tomková Miroslava, mamina študentka


Zmenu si všimol aj pán učiteľ.

Na základe zlých výsledkov zo SJ, sme začali so synom navštevovať BASIC v Košiciach.

Na pol roka hrozila synovi na vysvedčení 4 až 5. Pán učiteľ sa vyjadroval po každej hodine, že práca môjho syna je katastrofa.

Po takmer 3 mesiacoch doučovania v BASICu v Košiciach sa výsledky môjho syna zlepšili na čistú 3 na pol roka bez nejakých dodatočných odpovedí a skúšaní. Taktiež si zmenu v práci na hodinách slovenského jazyka všimol aj pán učiteľ. Pre nás veľký pokrok.

Naďalej budeme v doučovaní u vás pokračovať a pevne verím, že na konci školského roka bude zo SJ 2. Návštevy u Vás nás naučili veľmi veľa aj to, ako sa správne učiť a pripravovať na vyučovanie.

Ďakujem veľmi pekne lektorom :o)


Naučil som sa, ako sa správne učiť a už nie som až taký zlý.

hugo-vrábel

Hugo Vrábel, 15 rokov

Monika je náš anjel strážny. Už niekoľko rokov sa s ňou poznáme a stále sa utvrdzujem v tom, že je človek na správnom mieste. Ľudsky aj profesionálne je jednička.

Hugovi pomohla v poslednom úseku jeho základného vzdelania – príprave na „monitor“ aj prijímačky na strednú školu.

Všetko dopadlo výborne a už máme doma stredoškoláka. Aj vďaka Monike. Takže stručne a jasne – ďakujem.

Margita Vráblová – Hugova mama


Číta rád a plynule, úlohy si robí bez nútenia a s úsmevom.

Igorko VaškoIgorko

Môj syn Igorko nastúpil do prvej triedy zákl. školy. Veľmi sa tešil a chcel sa učiť. Ale po nejakom čase a hlavne v druhom ročníku sa začali objavovať veľké problémy. Jeho záujem o učenie značne poklesol. Učivo ho nezaujímalo, veľmi sa hneval, keď robil úlohy, čítanie bolo slabé a všetko sme riešili nasilu. Rozmýšľala som, ako by som mu pomohla. V novinách som si všimla inzerát BASICu a stále som nad ním uvažovala. Po pár dňoch som zavolala a dohodla si stretnutie . Na stretnutie sme prišli so synom a manželom a hneď sme sa dohodli na pravidelných sedeniach pre syna.

Postupne sa začali objavovať zmeny.

Dnes Igorko chodí do tretej triedy. Diktáty píše bez chýb, alebo po upozornení si chybu sám nájde, vie ju odstrániť a odôvodniť.  Pozná rozdelenie hlások a zároveň písanie i a y. Číta rád a plynule, úlohy si robí bez nútenia a s úsmevom. Paní učiteľka ho často chváli a zo školy nosí väčšinou jednotky. Emília Vašková


Všetky moje problémy s učením sa vyriešili.

TerezaTereza, 13 rokov

Ahoj, volám sa Tereza. Prišla som sem, lebo som mala problémy s učením. Chodím na gymnázium. Prestúpila som zo základnej školy so samými jednotkami. No keď som prišla na 8- ročné gymnázium začala som dostávať trojky, a aj horšie známky. Prvý rok sa to ešte dalo, no potom už som mala problémy. A tak som prišla do BASICu. TU som sa naučila za 1 mesiac toľko, že tomu sama nemôžem uveriť. Všetky veci, čo sú tu, sú naprosto pravdivé a úplne do seba zapadajú. Naučila som sa učiť sa rýchlejšie a lepšie.

Zistila som, prečo ma bolí hlava, prečo si často šúcham oči, aj prečo si pri učení kreslím. … zistila som, že to nie je len tak. Viem, čo robiť, keď sa motám, alebo, keď som duchom mimo. Už sa pri učení nehnevám a všetko si viem objasniť. A už sa nemusím báť, že sa budem zasa s rodičmi hádať, o tom , že je to učivo blbosť.
Všetky moje problémy s učením sa vyriešili. Naučila som sa učiť. A som za to vďačná úžasnej a milej Andy.  Ďakujem. Tereza


V škole sa jej posmievali, že nevie čítať

Saška J. , 10 rokov

Keď sme prišli prvýkrát do BASICu, bola som na konci s nápadmi, ako sa učiť s dcérou (10). Učenie nám zaberalo veľa času, často bez výsledkov.  Učievať sme sa začínali vždy so slzami. V škole sa Saške posmievali, že nevie čítať, že aj napriek úľavám má zlé známky.

Učiteľka Jarka nás správne nasmerovala, ako sa učiť, trpezlivo vysvetľovala dcére učivo, poradila niekoľko trikov. Saške  sa zlepšili známky aj sebavedomie.

Za to, že sa chce učiť a zlepšovať môžeme poďakovať BASICu a Jarke. Veľmi si to ceníme a v prípade, že budeme potrebovať pomoc, vieme, kde ju nájdeme. Ešte raz veľmi ďakujeme J . Zuzana J.


Z BASICu prišla vždy usmiata, že sa jej darilo.

DominikaDominika, 11 rokov

Cez prázdniny chodila moja dcéra Dominika do BASICu. Veľmi sa zlepšila v písaní a veľmi sa jej dvihlo sebavedomie. Viac si verí a sama od seba si doma dáva úlohy- vypisuje si slová, určuje si slovné druhy, vzory..hodiny strávené v Basicu nám pomohli ľahšie pochopiť učivo preberané v škole.

Toto sme presne potrebovali. Napriek tomu, že sem chodila cez prázdniny, chodila sem veľmi rada a domov prišla vždy usmiata a šťastná, že sa jej darilo. Lepšie počúva a viac rozmýšľa. A zato chcem povedať veľké ĎAKUJEM pani Andrejke, za jej úžasný prístup k našej Dominike. Vrelo odporúčam všetkým deťom, ktoré majú problémy s učením. mamina Vierka


Tomáš Petrík - Maroš PetríkUčia sa nie len moje deti, ale aj ja

Tomáš Petrík, 12 rokov

Maroš Petrík, 10 rokov

Učia sa nie len moje deti, ale aj ja. Zistila som určité nedostatky, o ktorých som nemala ani potuchy. Majki mi ukazuje aké zmeny sú v učení sa s deťmi potrebné. Atmosféra je skvelá. Celé je to pohodové. Som rada, že som sa odhodlala sem chodiť. Najprv som váhala, lebo musím cestovať z Prešova, ale dnes neľutujem.

Aj keby to deťom nepomohlo tak ako chcem, určite viem, ako sa s nimi učiť efektívnejšie. mamka Klaudia


 ďalšie referencie

VIDEO: TA3 – poruchy učenia

Má vaše dieťa problémy s učením a potrebuje pomoc? Svoje by o tom vedel povedať každý tretí rodič na Slovensku. Poruchy učenia však netreba podceňovať a je dobré včas vyhľadať odborníka.

Ak sa vám stále pri učení nedarí, neváhajte sa na nás obrátiť, ukážeme vám ako na to!


Banská Bystrica

Bratislava

Košice

Nitra

Piešťany

Senec

Trenčín

Trnava

Zvolen

Napíšte nám

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Napíšte do pobočky Banská Bystrica

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Banská Bystrica

Katarína Gondová (riaditeľka)

Kapitulská 12, IV.posch.974 01 Banská Bystrica

0918 603 000

bb@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Bratislava

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Bratislava

Dunajská 4, Bratislava – Staré Mesto (5. poschodie)

0910 499 037

ba@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Košice

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Košice

Oľga Lábajová (riaditeľka)

Krivá 23, 040 01 Košice

0908 304 211

ke@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Nitra

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Nitra

Mgr. Kvetoslava Žitná (riaditeľka)

Fraňa Mojtu 18 (budova Mediahaus, prízemie), 949 01 Nitra

0905 222 644

nr@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Piešťany

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Piešťany

Andrea Venényová (riaditeľka)

Krajinská cesta 3 (budova Stavomontu), 921 01 Piešťany

0903 746 612

pn@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Senec

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Senec

Lucia Karovičová (riaditeľka)

Šafárikova 183/47,  Senec 90301

0908 738 644

sc@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Trenčín

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Trenčín

Bc. Lenka Gawronová (lektorka)

Hasičská č.2 (Meštiansky dom), Trenčín

0911 777 037

tn@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Trnava

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Trnava

Mgr. Monika Závodná (riaditeľka)

Hlavná 6/11 , 917 01 Trnava

0905 763 422

tt@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Zvolen

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Zvolen

Lenka Balážová (riaditeľka)

V.P. Tótha 17, 960 01, Zvolen, II. poschodie

0918 606 000

zv@centrumbasic.sk


mapa