O našej metóde

Naša študijná metóda čerpá z objavov spisovateľa a humanistu L. Rona Hubbarda v oblasti vzdelávania.


Prednosti našej študijnej metódy

 • Poskytujeme individuálnu pomoc šitú na mieru potrieb vašich detí a vašej rodiny.
 • Odhalíme konkrétne prekážky v učení a deti aj vás naučíme, ako ich riešiť.
 • Študijné problémy riešime vďaka skutočnému porozumeniu ich príčiny.
 • Naša metóda je overená dlhoročnou tradíciou.
 • Doučovanie prebieha príjemnou a zábavnou formou.
 • Doučujú skúsení lektori, ktorí dokonale poznajú našu študijnú metódu.
 • U nás sa bude vaše dieťa aj vy cítiť ako doma.
 • Na naše doučovanie sa budete tešiť!

Študijná technológia

Nie je to technika na zlepšovanie pamäti, program fonetického čítania alebo iná „študijná pomôcka“. Cieľom tejto študijnej technológie je vniesť do vzdelávania dokonalé zvládnutie predmetu štúdia ako takého.

L Ron Hubbard

Vzdelávacia metóda L. Rona Hubbarda je prvá skutočná študijná technológia, ktorá poskytuje jedinečný náhľad na to:

 • Prečo študenti zanechávajú štúdium
 • Čo spôsobuje, že študent stráca o predmet záujem
 • Prečo nie sú študenti schopní použiť v živote veci, ktoré sa učili

Táto technológie odhaľuje konkrétne prekážky, na ktoré môže študent pri učení naraziť, a ako ich môže vyriešiť. Tieto prekážky sa môžu prejaviť ako bolesť hlavy, pálenie očí, znudenosť, vyčerpanie, podráždenosť, nesústredenosť alebo nepamätanie si toho, čo sa naučil.

Tip: Tieto poznatky a objavy sú zhrnuté v knihe ZÁKLADNÁ ŠTUDIJNÁ PRÍRUČKA alebo v jej jednoduchšej forme pre deti: UČENIE AKO SA UČIŤ. Zistite viac »

Výskumy L. Rona Hubbarda sa zameriavajú na základné zákony a princípy, pomocou ktorých je možné vyriešiť akékoľvek študijné ťažkosti  bez ohľadu na to, ako beznádejne sa zdajú. Tieto objavy umožnili už mnohým študentom získať kontrolu nad svojim vzdelávaním.

L. Ron Hubbard: „Proces učenia nie je len navŕšenie informácií na vrch tých druhých. Je to proces získavania nového porozumenia a lepších spôsobov, ako niečo robiť.“

Ako to funguje v praxi


Applied ScholasticsApplied Scholastics

Študijné centrum BASIC je súčasťou medzinárodnej siete neziskových vzdelávacích organizácií Applied Scholastics (v preklade: Praktický vzdelávací systém), ktorá bola založená v roku 1972 univerzitnými profesormi a pedagógmi v USA, ktorí dosiahli výnimočné výsledky pomocou vzdelávacích objavov od L. Rona Hubbarda.

Applied Scholastics je schopná poskytovať univerzitám, učiteľom verejných a súkromných škôl, súkromným učiteľom pôsobiacim v spoločnosti a rodičom, ktorí vzdelávajú deti doma, nové a základné zručnosti, ktoré dramaticky zvyšujú ich efektivitu.

V rámci siete Applied Scholastics funguje viac ako 760 škôl a vzdelávacích organizácií v 70 krajinách sveta. Všetky tieto organizácie používajú túto študijnú technológiu vo svojich vzdelávacích programoch a dosahujú s ňou výborné výsledky.

Príklady vzdelávacích organizácií, ktoré tiež používajú študijnú technológii:


Študijná literatúra

Základná-študijná-príručka

Kniha Základná študijná príručka

Či už idete na vysokú školu alebo začínate v zamestnaní, potrebujete mať schopnosť vedieť to, čo ste študovali, použiť v praxi tak, aby ste v živote mohli robiť to, čo chcete.

Už sa vám niekedy stalo, že ste čítali stránku, a keď ste došli na koniec, nemali ste ani poňatia, o čom sa tam písalo? A dokonca aj keď ste si ju prečítali znovu, stále ste tomu nerozumeli? Ak áno, tak ste narazili na niektorú z prekážok v štúdiu, ktorá je popísaná v tejto knihe.

V knihe získate zručnosti, ktoré potrebujete, aby ste mohli otvoriť bránu do života a učenia.

Knihu si môžete zakúpiť na pobočkách Študijného centra BASIC

Učenie-ako-sa-učiť

Kniha Učenie ako sa učiť

Učenie je zábava, keď viete, ako sa učiť. Učenie ako sa učiť, založené na študijnej technológii od L. Rona Hubbarda, je kniha pre tých najmenších. Je určená deťom od 8 do 12 rokov.
V roku 1992 bola pilotovaná vo viac ako 100 školách a vyvolala nadšené ohlasy u rodičov, detí i učiteľov. Je plne ilustrovaná a po každej kapitole nasledujú cvičenia, ktoré pomôžu dieťaťu ukázať, čo sa práve naučilo.
Cvičenia sú kľúčové preto, aby  si  deti z knihy odniesli čo najviac.  Tým že deti zvládnu tieto jednoduché zručnosti, môžu sa naučiť ako študovať a lepšie sa sústrediť.

Ale najdôležitejšie zo všetkého je to, že môžu pochopiť a použiť veci, ktoré študujú. A to je základom kvalitného vzdelávania.

Knihu si môžete zakúpiť na pobočkách Študijného centra BASIC

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top