Právo rozhodnúť sa sám

Je známe, že študenti k nám, do BASICu, chodievajú radi. Mnohí (hlavne dospelí) sa tomu neraz čudujú a niet divu.

V rádiu sa k vám takto prihovára hlásateľ: „Vydržte ešte v práci hodinu a potom môžete utekať domov.“ Alebo: „ Fuu, tak opäť tu máme pondelok a víkend ešte v nedohľadne. Vydržte! Však už iba päť dní a opäť máme voľno!“

Vnímate to tiež tak, že my, dospelí, často prezentujeme pred deťmi prácu ako nejaké nutné zlo, ktoré treba strpieť? Pre deti je prácou chodenie do školy a učenie sa. Ruku na srdce, ako rady tam chodia a ešte radšej sa doma pripravujú na vyučovanie? Hlavne, keď s tým, čo sa učia, majú problém?

Do BASICu chodia iba tí študenti, ktorí CHCÚ sem chodiť. Na prvom stretnutí, voláme to pohovor 😊, sa každého z nich pýtame, či chce k nám chodiť. A oni majú právo sa rozhodnúť a ich rozhodnutie plne rešpektujeme. Veľakrát ostanú prekvapení, ich rodičia tiež, že prečo potrebujeme súhlas dieťaťa, keď rodič chce.

Prečo?

Pretože v BASICu chceme pomáhať študentom, ktorí chcú na sebe pracovať. To je inak aj sen asi každého šéfa:

„Mať ľudí vo firme, vôkol seba, ktorí chcú pracovať aj na sebe.“

 

Zároveň je však dôležité dodať, že veľká väčšina detí k nám chce chodiť. A ak ešte nie sú na pohovore rozhodnuté, stačí im jedno alebo dve stretnutia a pochopia – u nás vládne priateľská atmosféra, z chýb sa nevysmieva ale učí a deti sa môžu kedykoľvek opýtať na čokoľvek, čomu nerozumejú (aj keď to bolo pár minút predtým vysvetlené 🙂 )

Preto neváhajte a dohodnite si bezplatnú konzultáciu ešte teraz. U nás sa nemáte čoho báť! 🙂

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top