Jeho najväčším problémom bola lenivosť, nesústredenosť v škole a žiadna motivácia

Jeho najväčším problémom bola lenivosť, nesústredenosť v škole a žiadna motivácia

BLOG doučovanie

Pri čítaní tohto článku si uvarte kávu alebo čaj, pohodlne sa usaďte a ponorte sa do čítania krásneho hodnotenia nášho doučovania. Od maminy nášho žiaka Marka sme dostali skutočne obsiahlu spätnú väzbu, za ktorú sme veľmi vďační.

Viac slov asi netreba. Snáď iba to, že prajeme, aby sa Markovi darilo v jeho študentskom a osobnom živote, nech mu vedomosti získané u nás uľahčia každé ďalšie štúdium.

„Náš syn Marko je veľmi živé a aktívne dieťa. Baví ho šport, trávenie času vonku s kamarátmi a so svojím domácim miláčikom. Škola bola preňho stále na poslednom mieste, až doteraz. Jeho známky neboli najhoršie ale my ako jeho rodičia sme vedeli, že má naviac. Marko je veľmi šikovný, zhovorčivý a priateľský. Jeho najväčším problémom bola lenivosť, nesústredenosť v škole a žiadna motivácia do učenia. Práve tento problém sme sa snažili vyriešiť rôznymi alternatívami. Žiadna nebola natoľko účinná ako pravidelná návšteva štúdia BASIC.

O tomto centre sme sa dozvedeli prostredníctvom našej známej. Jej syn taktiež navštevoval vaše centrum a bol s vami nadmieru spokojný. Tak ako on, tak aj jeho rodičia si vás veľmi pochvaľovali. Po vyzbieraní všetkých možných informácii sme sa odhodlali kontaktovať vás. Náš prvý dojem, aj keď iba cez telefón, bol veľmi príjemný. Čo hneď potvrdilo aj naše prvé stretnutie. Boli sme milo prekvapení, že aj napriek veľkému vyťaženiu a počte klientov ste nám vyhoveli a prijali nás.

Pocity nášho syna boli zo začiatku rôzne. Konkrétne prvých 10 minút. Potom ho strach prešiel a na jeho tvári sa objavil spokojný pohľad so širokým úsmevom. Ocenil taktiež to, že si mohol vybrať svojho učiteľa. Aj keď Olinka je preňho sympatická žena, Majki vyhral prvé miesto v jeho srdci. Napriek tomu, že jeho hlavným učiteľom je Majki, Olinka mu bola v prípade núdze nápomocná. Hlavnou úlohou bolo naučiť Marka ako sa má učiť rýchlejšie, efektívnejšie, čítať s porozumením a zlepšiť jeho vzťah ku škole.

Prvá časť hodiny bola „rozcvička“, po ktorej nasledovalo čítanie z knihy „Ako sa učiť“. Túto knihu postupne čítal, dokonca dvakrát, a učil sa z nej chápať veci. Rozoberali bariéry v učení, čo je nepochopené slovo, ak niečo vynecháš, alebo nevieš si predstaviť čo sa učíš. Marko sa naučil nový postup učenia, ktorý je nápomocný pri rýchlejšom a efektívnejšom učení. Omieľal ho donekonečna každému v rodine. Majki mu ukázal, že to je jednoduchšie ak sa na danú úlohu najprv pozrieš, potom sa opýtaš čomu nerozumieš a aké sú tvoje nejasnosti a až nakoniec si o danej veci prečítaš. Vlastne je to úplný opak ako v škole, kde žiaci iba čítali. Využívanie tejto metódy hneď prinieslo lepšie výsledky. Venovali sa taktiež aj učivu, ktoré náš syn preberal počas týždňa v škole. V prípade nejasností mu Majki objasnil učivo a hneď mu to bolo jasné. Učitelia zo študijného centra BASIC sa venujú svojim klientom aj mimo vyučovacej doby. Kedykoľvek v týždni nám zazvonil telefón so slovami „Ako sa máte? Ako sa vám darí?“

Veľké plus ako rodič vnímam, že ak Marko potreboval pomoc aj o 9 večer s úlohou do školy, stačilo zavolať a na druhej strane bol dobre naladený a ochotný pomôcť – Majki. Po dvojmesačnom navštevovaní centra BASIC sme mali za úlohu celá rodina vypracovať týždenný plán úloh. Tento plán slúži na to, aby si každý člen rodiny uvedomil, nie len Marko, že má svoje povinnosti. Nikto to za neho neurobí a taktiež nám to ukázalo, že „Najprv práca, potom pláca“. Všetci sme si uvedomili, že domácnosť aj rodina funguje lepšie ak máme rozdelené úlohy, poctivo ich splníme a potom sa môžeme venovať iným aktivitám. Tento plán nás motivoval, aby sme si plnili svoje úlohy, boli užitoční a nemrhali časom. Pred pár dňami sme sa rozhodli, že si predĺžime návštevu tohto centra z rôznych dôvodov.

Vidíme neuveriteľné výsledky. Za pár dní náš syn doniesol zo školy šesť jednotiek a dnes ďalšie tri. Tá radosť v jeho očiach stála za ten čas strávený v Košiciach. Všimli sme si mnoho zmien napríklad v sústredení, počúvaní, rýchlejšom učení. Majki nepomohol Markovi iba v učení ale aj v motivácii byť lepším a sebavedomejším v škole. Je radosť konečne vidieť svoje dieťa, ako sa po dlhej dobe ráno teší do školy, nechodí tam s nechuťou a vracia sa šťastný z dobrých známok. V neposlednom rade má veľmi rád aj svojho učiteľa Majkiho. Markove slová na margo Majkiho: „Mám super učiteľa s dobrým srdcom, a navyše je aj super „srandista“. Mám ho veľmi rád.“

Markova mama, tato a sestra

Aj vy môžete vidieť neuveriteľné výsledky. Neváhajte nás kontaktovať! Objednajte sa na bezplatnú nezáväznú konzultáciu ešte teraz!

Neváhajte a využite bezplatnú konzultáciu

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Počuli ste už naše podcasty?

Podcast Študijne centrum BASIC
Podcast Študijne centrum BASIC
Podcast Študijne centrum BASIC
Podcast Študijne centrum BASIC

Ak sa vám stále pri učení nedarí, neváhajte sa na nás obrátiť, ukážeme vám ako na to!


Banská Bystrica

Bratislava

Košice

Nitra

Piešťany

Senec

Trenčín

Trnava

Zvolen

Napíšte nám

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Napíšte do pobočky Banská Bystrica

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Banská Bystrica

Katarína Gondová (riaditeľka)

Kapitulská 12, IV.posch.974 01 Banská Bystrica

0918 603 000

bb@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Bratislava

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Bratislava

Dunajská 4, Bratislava – Staré Mesto (5. poschodie)

0910 499 037

ba@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Košice

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Košice

Oľga Lábajová (riaditeľka)

Krivá 23, 040 01 Košice

0908 304 211

ke@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Nitra

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Nitra

Mgr. Kvetoslava Žitná (riaditeľka)

Fraňa Mojtu 18 (budova Mediahaus, prízemie), 949 01 Nitra

0905 222 644

nr@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Piešťany

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Piešťany

Andrea Venényová (riaditeľka)

Krajinská cesta 3 (budova Stavomontu), 921 01 Piešťany

0903 746 612

pn@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Senec

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Senec

Lucia Karovičová (riaditeľka)

Šafárikova 183/47,  Senec 90301

0908 738 644

sc@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Trenčín

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Trenčín

Bc. Lenka Gawronová (lektorka)

Hasičská č.2 (Meštiansky dom), Trenčín

0911 777 037

tn@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Trnava

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Trnava

Mgr. Monika Závodná (riaditeľka)

Hlavná 6/11 , 917 01 Trnava

0905 763 422

tt@centrumbasic.sk


mapa

Napíšte do pobočky Zvolen

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Kontakty pobočky Zvolen

Lenka Balážová (riaditeľka)

V.P. Tótha 17, 960 01, Zvolen, II. poschodie

0918 606 000

zv@centrumbasic.sk


mapa