Ja sa to nenaučím, nemám na to talent

„Jemu matematika nikdy nepôjde, on na to nemá talent.“ Počuli ste už túto vetu? Možno ju niekto povedal o vás alebo o vašom dieťati. Je to skutočne tak? Určujú nám naše vrodené vlohy smerovanie v živote? A sme doživotne odsúdení na neúspech, pretože v danej oblasti nemáme dostatok talentu?

Odpoveď asi už čakáte. Nie. Talent je veci urýchliť, no nie je všetko. Zatiaľ čo dieťa, ktoré bude prirodzene chápať matematiku, sa naučí počítať rýchlejšie, inému dieťaťu s nadaním na niečo iné pôjde násobilka ťažšie. To ale neznamená, že jedinou cestou je vzdať to a ukončiť to s tým, že na to „nemá hlavu“.

A čo s tým?

Toto druhé dieťa iba potrebuje čas, láskavý prístup, veľa cvičení a poriadne objasnenie všetkých pojmov. Bude mu to síce trvať dlhšie ako dieťaťu s talentom, radosť z dosiahnutého úspechu bude neporovnateľná. Pretože ak na získanie niečoho nemusíte vyvinúť veľkú námahu, v konečnom dôsledku si to nevážite tak, ako keby ste kvôli tomu naozaj tvrdo dreli. Preto sme skutočne nešťastní, ak niekto škatuľkuje dieťa podľa jeho talentov. Môžeme sa naučiť všetko, čo sa chceme naučiť. Niečo nám pôjde jednoduchšie, niečo si bude vyžadovať viac práce. Ale nič nie je nemožné. 🙂

Na záver si prečítajte hodnotenia, ktoré nám napísali rodičia a jedna naša študentka. Nájdete tam aj hodnotenie maminy Lukáša, ktorého začali baviť čísla a rátanie:

„Hodiny s p. učiteľkou Luckou a neskôr Lenkou nám veľmi pomohli. Lukáš začal spolupracovať, rozhýbal sa mu jazýček, lepšie vyslovuje písmená, začali ho baviť čísla a rátanie. :)“

Mamina Monika

„Bolo tu super. Aj som sa niečo naučila a mám z testu zo slovenčiny 2. Naučila som sa lepšie písať i/í alebo y/ý.

Grétka

„Veľmi príjemná atmosféra, maximálna spokojnosť. Chcem sa poďakovať za perfektne odvedenú prácu. BASIC má jednoznačne prodetský a profesionálny prístup. Budem len odporúčať!“

Mamina Grétky

Ak sa niečo chceme naučiť, nepotrebujeme na to talent. Preto namiesto škatuľkovania dieťaťa hľadajme spôsoby ako mu pomôcť, aby daný predmet zvládlo. Neváhajte nás kontaktovať, pomáhame aj počas leta!

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top