Ako sa „brutálne“ rozčítať

Viete, čo je najkrajší pocit na svete? Keď s dieťaťom na začiatku doučovania začnete čítať drobnú knižku O malej Aničke a po troch mesiacoch príde dieťa s vlastnou knižkou, ktorá ma takmer 400 strán.

Toto je pokrok, ktorý si zaslúži obrovský potlesk

 
čítanie výbornéTrápi aj Vás, že Vaše dieťa nečíta napriek všetkým tým úžasným knižkám v jeho knižnici?

Skúste začať niečím jednoduchším. Knižkami, ktoré majú iba pár strán.

Dovoľte dieťaťu zažiť ten úžasný pocit z prečítania prvej knihy.

Uvidíte, ako sa z knižiek, ktoré majú iba pár strán, stanú hrubšie knižky. Tak, ako sa to stalo aj v prípade našej žiačky. Viac nám o tom napísala sama osobne:

Je to tu super. Mám veľmi rada moju učiteľku. Odporučila by som učiteľku Luciu. Začala by som knihami ako napríklad: O malej Aničke alebo Lila a žabka. Potom som začala čítať knižky o Barborke. Po Barborke som sa rozčítala a začala som čítať väčšie a dlhšie knižky.

Keď som sem chodila tie tri mesiace, tak som sa brutálne rozčítala, lebo sme veľa čítali a modelovali, hrali pexeso a všelijaké hry. Teraz čítam super, prečítala som asi najviac kníh z BASICu. Prečítala som: 20 kníh za to, čo som bola v BASICu. Ešte raz hovorím, je to tu super!

S.K.

Nechce vaše dieťa čítať? Chcete to vyriešiť? Napíšte nám.

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top