fbpx

5 novoročných predsavzatí pre každého rodiča školáka

Máme tu nový rok. Pre mnohých znamená nový začiatok. Čas, kedy uzatvárame predchádzajúcich 365 dní nášho života, uvažujeme nad tým, čo sa nám podarilo a čo nie. Rozmýšľame, ako tých ďalších 365 dní (tento rok 366) využijeme, aby sme boli šťastnejší my aj naše deti.

V našej kultúre majú veľmi dlhú tradíciu novoročné predsavzatia. Krátky slovník slovenského jazyka 4 definuje predsavzatie ako rozhodnutie alebo úmysel niečo vykonať. Ak sa na toto slovo pozrieme pozornejšie, zistíme, že sa v ňom ukrývajú ďalšie dve slová: predsavziať. Predsavzatie je teda niečo, čo si predsa vezmem/uchopím/dosiahnem aj napriek tomu, že to nebude jednoduché. 

My vám z celého srdca prajeme, aby bol váš rok 2020 plný úspechov, lásky, smiechu a rodinnej pohody. A aby sa vám splnili všetky predsavzatia, ktoré ste si dali. V tomto článku vám prinášame tipy na predsavzatia pre všetkých rodičov školopovinných detí, ktorí cítia, že ich spoločne strávený čas pri učení by sa mohol zaobísť aj bez negatívnych emócií. Nasledujúce body slúžia ako inšpirácia, možno sa v nich nájdete a rozhodnete sa niečo zmeniť.

  1. Všetko, o čom sa budeme učiť, si ukážeme na obrázku, videu alebo sa na to pôjdeme pozrieť naživo.
  2. Na náročnejšie učivo pôjdeme až vtedy, keď bude mať moje dieťa zvládnuté jednoduchšie učivo. 
  3. Ak sa mi bude zdať, že niečomu moje dieťa nerozumie, poriadne si to spolu objasníme.
  4. Budem trpezlivý/á.
  5. Moje dieťa je jedinečné, preto sa budem vyhýbať akémukoľvek porovnávaniu s inými deťmi.

Nezabudnite. Predsavzatia je možné dodržať iba vtedy, ak sme pre ne na 100% rozhodnutí a vychádzajú z našej potreby niečo zmeniť. 

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top