fbpx

Aktuálne doučujeme ONLINE!

Monika Závodná

To, že som chcela byť už od piatich rokov učiteľka –  bolo iba prirodzeným vyústením pozorovania mojich rodičov pri ich práci. Srdce a oddanosť s akou učili deti, snaha pomáhať zasiali semienko, ktoré rástlo …. Obaja rodičia učili najmä na osobitnej škole, kde bolo 80% žiakov rómskeho pôvodu. Čiže žiadna výberová súkromná škola, podpora od rodičov, namotivované deti. Ba naopak. No aj napriek tomu alebo práve kvôli tomu som ich obdivovala a oni, ako ľudia, ostanú pre mňa vzorom aký má byť učiteľ.

Vyštudovala som PdFUK v Bratislave – špeciálnu pedagogiku (logopédia, oftalmopédia) – a po štrnástich rokoch pôsobenia na rôznych typoch škôl, keď už som vnútorne cítila, že to školstvo, s týmto systémom, nie je v skutočnosti to, čo som hľadala, som objavila kurz Základná študijná príručka.

 

Po jeho absolvovaní som zistila (s úžasom), že za štyri dni som sa dozvedela a naučila viac, ako za štyri roky štúdia na vysokej škole. To poznanie mi jasne otvorilo oči čo znamená niekoho naozaj NAUČIŤ. A keď sa nezmení systému výučby budúcich učiteľov, budeme stále iba nariekať nad stavom a ovzduším na našich školách.

Študijné centrum BASIC v Trnave som otvorila v auguste 2004. Bolo to rozhodnutie, ktoré prirodzene nadviazalo na moje chcenie účinne pomáhať s učením tým, ktorí to potrebujú a ktorí našu pomoc aj chcú. A následok stretnutí s ľuďmi, ktorí boli v správny čas na správnom mieste. Prečo BASIC a nie niečo iné?

Metóda, s ktorou pracujeme, je prepracovaná do podrobností, pritom jednoduchá a neuveriteľne logická a preto funguje.

Je vhodná pre deti, tínedžerov, ale aj dospelých. S obľubou vravím, že je to ako lego. 🙂

Viete si predstaviť lepšie podmienky?

Za tú dobu prešli naším centrom stovky študentov rôzneho veku. Pomáhame tu nie len študentom aj ich rodičom, súrodencom,  starým rodičom. Dôležitá je pre nás komunikácia s ľuďmi, aby sme sa naozaj dozvedeli, čo trápi našich študentov a čo naozaj chcú riešiť.

Veľmi rada tiež robievam prednášky o metóde s ktorou pracujeme v BASICu. Tu sa verejnosť dozvie aspoň zhruba, v čom spočíva čaro našej technológie a tí, ktorí majú vážnejší záujem, si môžu u nás naštudovať kurzy, ktoré zlepšia ich schopnosť učiť sa alebo pomôcť pri učení.

Vo voľnom čase rada varím, čítam, cestujem, lyžujem, pilatesujem,  bylinkujem a učím sa angličtinu ….

Moja rodina a moji kamaráti sú dôležitou súčasťou môjho života. Veľké rodinno-kamarátske stretnutia u nás sú tradíciou.

Vlastne celý môj život je spojený s komunikáciou a stretávaním sa s ľuďmi. Ďakujem za to. J

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top