fbpx

Lucia Karovičová

Prečo som sa rozhodla ísť práve touto cestou? Cestou nie vždy ľahkou, ale naplňujúcou?

Pred rokmi, počas doby mojej materskej dovolenky so synom, som sa vďaka môjmu partnerovi zoznámila so zakladateľkou BASIC centier na Slovensku Evičkou Eršekovou. Oboch nás hneď oslovila Študijná technológia, s ktorou centrá pracujú a hlavne ma uchvátili výsledky, ktoré boli prezentované rodičmi detí po ukončení ich doučovania.

Nikdy nezabudnem na slová môjho partnera „Toto je to, čo si vždy chcela robiť, je to práca čo ťa bude baviť.“

Mal pravdu, vďaka podpore, ktorú som dostala od mojich rodičov a od neho som už viac neváhala a pustila sa do štúdia a školení, ktoré boli potrebné na učenie a otvorenie nového centra BASIC v Senci. Pri malom synovi a dcérkou rastúcou v brušku to nebolo vždy ľahké a jednoduché.

No pomaly sa mi napĺňal môj detský sen. BASIC mi umožnil pomáhať nielen deťom s učením, ale aj ich rodičom, aby vedeli ako sa s nimi efektívne učiť, nech môžu stráviť viac času spolu pri zábave a hre.

Je úžasné vidieť dieťa, ako sa pri doučovaní rozžiari, keď príde na niečo samo, začne učivu viac rozumieť a v učení nachádza zábavu. 

Som vďačná, že BASIC nám umožňuje pristupovať k dieťaťu individuálne, že ovládame nástroje, ktoré dokážu pomôcť komukoľvek, samozrejme podľa jeho možností a schopností.

Sama som mamou dvoch úžasných detí, chlapca a dievčaťa, ktoré ma nútia na sebe pracovať a vďaka ktorým som sa veľa naučila.

Albert Einstein napísal: „Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to.“

Každé dieťa je zázrak, je unikát, každé z nich sa môže stať čímkoľvek, čím alebo kým sa bude chcieť stať a môže dosiahnuť čokoľvek, čo bude chcieť dosiahnuť. Niekedy mu je len potrebné ukázať cestu a pomôcť otvoriť bránu. Tým sa ich túžby, ako napr. chcem čítať najlepšie z triedy, chcem vedieť vypočítať príklad a pod., môžu stať skutočnosťou.

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top