fbpx

Katarína Gondová

Prečo robím BASIC?

Mám na to stále viac a viac dôvodov. Tým prvým bola moja vlastná dcéra, pretože sme sa od prvej triedy „trápili“. Všetky písmenká boli zrkadlovo, slabiky sme nevedeli spájať a zo školy chodila  celá strápená. Vedela som , „že je zle“, takže som vyhľadala BASIC, vtedy ďaleko v Bratislave. Nabalili mi pomôcky na doma, vysvetlili ako modelovať a moja Terezka sa rýchlo zaradila k tým lepším v triede. A hoci som mala zaujímavú prácu, na otázku, či nechceme BASIC v „Bystrici“ som po pol roku odpovedala, „že áno“, pretože kam by inak mali ísť tí strápení rodičia?

Po pár rokoch ako robím túto prácu pribudol ďalší dôvod.

Deti s ktorými sa stretávam, nezapadajú do bežného školského systému, niečo im v ňom chýba alebo prekáža, vyzerajú odlišne a v tom systéme sa trápia. Pritom mnohé, mnohé z nich sú mimoriadne inteligentné, zaujímavé, talentované a nevšedné.

Som presvedčená, že my v BASICoch

pomáhame  našim budúcim Edisonom, Disnyeom, budúcim Mariam Callas aj Gatesom, tak ako ani oni nezapadali „do systému“.

Naša práca ma každý deň teší.

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top