fbpx

Eva Eršeková

V roku 2000, keď sa mi skončila materská dovolenka s naším tretím dieťaťom, mi bol kamarátom odporučený kurz Základná študijná príručka so slovami: „ Veľa študuješ, ale ako študuješ? Vieš, že existuje metóda, ako efektívne študovať?“

 

To ma oslovilo a ten kurz som si naštudovala. Musím povedať, že po prvom dni mi začali v mysli naskakovať všetky situácie, ktoré som videla, keď som chodila do školy.

Pochopila som, prečo niektorí zlyhávali pri skúškach, neboli schopní sa naučiť niektorý predmet, nedokončili školu, mali zlé známky, nesústredili sa, nebavilo ich to, …

Pochopila som, že každý človek môže študovať s radosťou a zaujímať sa o nové informácie, ale musí vedieť správne techniky štúdia.

Vedomosti z tohto kurzu boli pre mňa impulzom a začala som sa informovať, ako by som mohla touto metódou pomáhať deťom a ich rodičom pri učení sa. A to bol už len krôčik k tomu, aby som našla v Prahe BASIC a začala rozbiehať prvú pobočku v Bratislave.

Zvesť o dobrých výsledkoch sa rýchlo po Slovensku rozšírila.

Stretla som mnohých ľudí, ktorí radi pracujú s deťmi a ktorí sa veľmi radi ku mne pridali.  A tak som začala otvárať pobočky, aby sa pomoc s učením pre deti a ich rodičov dostala čo najbližšie k nim.

Naučiť sa – pre mňa neznamená len získať informáciu či známku v škole.

Naučiť sa – musí byť spojené aj s radosťou, že chápem čo som sa učila a túžbou učiť sa ďalej a vedieť viac. Milujem AHAAAA efekty detí a ich rodičov a vyjadrenia:“ To je jednoduché!“

Veľa ľudí túži, aby boli prospešní a aby ich život nebol len o denno-dennej práci. Nám všetkým sa to v BASICu naplnilo a vnímame to cez rozžiarené oči detí, ktoré sa naučia napríklad čítať a vďačnosť ich rodičov.

Vo voľnom čase veľa čítam, som v záhradke či v lese, milujem ručné práce a byť spolu so svojou rodinou.

© Študijné centrum BASIC | ochrana osobných údajov

Vytvoril MD webdesign - tvoríme obchodne úspešné weby

Podporuje WebSupport

Študijné centrum BASIC je oprávnené používať služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka vo vlastníctve medzinárodnej organizácie Association for Better Living and Education International a je použitá s ich súhlasom.

Top